Pergoly


Markilux 110/210  –  Markilux PLANET  –  Markilux RS-2  –  Markilux SYNCRA 2 FIX  –  Markilux SYNCRA 2 FLEX

Hledáte zastřešení pro vaši terasu a vyžadujete naprostou špičku na trhu? Hliníkové pergoly Markilux vám nabídnou inteligentní řešení s důrazem na estetiku. Novinkou od společnosti Markilux jsou právě pergoly, ty vznikají kombinací markýzy a pevné konstrukce. Jak už je zvykem, všechny prvky jsou propracovány do nejmenšího detailu. Ať už hledáte řešení s otvírací střechou pro svěží prostory vaší terasy či pergolu s nekonečně variabilní konstrukcí. Řešením, které vám poskytne zcela nové obzory, je Markilux.

 

 • Markilux Syncra 2 flex
  Markilux Syncra 2 flex
 • Markilux Syncra 2 fix
  Markilux Syncra 2 fix
 • Markilux RS-2
  Markilux RS-2
 • Markilux Planet
  Markilux Planet
 • Markilux 110/210 pergola
  Markilux 110/210 pergola

 

VHODNÉ MÍSTO PRO PERGOLU?

Pergoly jsou vhodným řešením pro zastínění větších terasových prostor. Pro představu jedna pergola, kterou lze množit v řadě s dalšími na ní konstrukcí závislými pergolami, disponuje maximální stínící plochou 90m2. Častým uplatněním tedy bývají terasy restaurací a velké plochy teras rodinných domů.

JAKÉ JSOU VÝHODY?

Výhodou pergoly je její stabilita a odolnost vůči větru a dalším extrémům počasí. Velkým plusem je také možnost násobit v řadě pergoly v libovolných velikostech. Jsme schopni zastínit extrémně malé i velké plochy.

ODOLNOST PROTI VĚTRU A DEŠTI

Pergoly jsou maximálně odolné vůči větru a dešti. Větru odolává díky stabilní konstrukci až do rychlosti 50km/h a dešti díky nastavitelné výšce pístu kotvené nohy. Díky nastavitelnému pístu lehce nastavíte sklon pergoly do jednoho, či druhého rohu pergoly, který slouží jako místo pro odtok vody. V případě, že sklon pergoly není nastavený, odtok vody zajišťují malé otvory v látce umístěné na okraji látky, které zabraňují vytvoření vodního lavoru uprostřed látky. Všechny látky z kolekce Markilux mají vysoký vodní sloupec, který zaručí zachování vaší terasy v suchém stavu.

DOPLŇKY PERGOLY

Pergolu lze vybavit příslušenstvím. Mezi nejoblíbenější patří například rampa ukotvená u stěny domu obsahující infra topení či reflektory, které vytvoří dokonalou atmosféru na terase. Pro maximální soukromí a ochranu před nízkým slunečním svitem lze pergolu vybavit svislou clonu rolovanou v čele pergoly. Samozřejmostí jsou doplňky jako otřesové čidlo, větrné čidlo a další.

JAK PROBÍHÁ MONTÁŽ?

Pro montaž pergol se nám nabízí dva možné postupy. První je kotvení do ocelových plátů uložených pod dlažbou či jiným pochozím materiálem, nebo kotvení do těžítek v podobě květináčů, které vytvoří závaží pro stojny konstrukce.

JAK MARKÝZU OVLÁDÁM?

Pergoly nabízíme pouze s elektrickým pohonem. Elektricky poháněnou markýzu lze ovládat tlačítkem v interiéru domu, dálkovým ovladačem a dokonce i aplikací pro vaše mobilní zařízení.