Markýzy


KAZETOVÉ MARKÝZY  –  OTEVŘENÉ MARKÝZY  –  MARKÝZY PRO ZIMNÍ ZAHRADY

Pokud vyžadujete u produktů především prvotřídní kvalitu zpracování a ten nejvybranější design, nenechte si ujít tyto vlastnosti ani u vaší markýzy. Ztělesnění těchto vlastností nabízí markýza od německé společnosti Markilux, ta se zabývá výrobou stínící techniky již více než 40 let. Kazetové markýzy se skládají z nosné části která je připevněna ke zdi a látkové plachty. O její pohyb a napnutí se starají kloubová ramena. V ideálním případě se markýza stane prvkem, který se integruje do designového konceptu vaší terasy a bude reflektovat jeho stylistické pojetí. Spolu s touhou objevovat nové možnosti, s důrazem na kvalitu a moderní design, je právě tohle cílem značky Markilux.

 
 • MARKILUX MX-1 / MX-1 compact
  MARKILUX MX-1 / MX-1 compact
 • MARKILUX ES-1
  MARKILUX ES-1
 • MARKILUX 6000
  MARKILUX 6000
 • MARKILUX 5010
  MARKILUX 5010
 • MARKILUX 3300 PUR
  MARKILUX 3300 PUR
 • MARKILUX 1710
  MARKILUX 1710
 • MARKILUX 1700
  MARKILUX 1700
 • MARKILIUX 1650
  MARKILIUX 1650
 • MARKILUX 1600
  MARKILUX 1600
 • MARKILUX 1500
  MARKILUX 1500
 • MARKILUX 1300 basic
  MARKILUX 1300 basic
 • MARKILUX 990
  MARKILUX 990
 • MARKILUX 970
  MARKILUX 970

VHODNÉ MÍSTO PRO MARKÝZU?

Markýzy jsi vhodným řešením pro zastínínění menších terasových prostor u stavby, která umožňuje ukotvení markýzy do zdi. Dalším místem pro pravé umístění markýzy jsou balkóny a malé terasy bytů. Pro tyto případy nabízíme speciální k tomu určené markýzy.

JAKÉ JSOU VÝHODY?

Výhodou markýz je jejich vzdušnost vytvořená absencí podpěrné konstrukce. Na vaší terase se nebudete cítit jak v těsném prostoru, ba naopak! Markýza se kotví přímo do zdi stavby a není potřeba dalšího podpůrného místa i v případě volby markýzy větších rozměrů. Díky těmto benefitům vytvoříte maximální panorama vašeho pohledu z terasy.

KAZETOVÁ vs. OTEVŘENÁ MARKÝZA?

Rozdílem mezi těmito typy markýz je přítomnost hliníkové, či nerezové kazety, která chrání látku a ramena markýzy před vnějšími vlivy. Prodlouží tim životnost látek a navíc ucelí celkový vzhled a vytvoří další estetický doplněk fasády, který si zamilujete. V nabídce máme širokou škálu tvarů kazet, ze kterých zaručeně vyberete vhodný design pro váš dům.
Bezkazetová otevřená markýza je vhodnou volbou pro umístění pod převis domu, balkonu či střechy.

ODOLNOST PROTI VĚTRU A DEŠTI

Markýzy jsou maximálně odolné vůči větru a dešti. Větru odolává díky ramenům z pevného extrudovaného hliníku a to až do rychlosti 37km/h. V případě překročení limitu je markýza vybavena větrným či otřesovým čidlem, které bezpečně zatáhne markýzu zpět do kazety, aby nedošlo k poškození ramen nebo látky. Proti dešťové vodě jsou markýzy vybaveny speciálními odtokovými kanálky a nastavitelným sklonem. Všechny látky z kolekce Markilux mají vysoký vodní sloupec, který zaručí zachování vaší terasy v suchém stavu.

DOPLŇKY MARKÝZY

Markýzy lze vybavit širokým spektrem příslušenství. Mezi nejoblíbenější patří bodové či zářivkové osvětlení, které vytvoří na vaší teras příjemné chvíle i za šera. Pro maximální soukromí a ochranu před nízkým slunečním svitem lze markýzu vybavit svislou clonu rolovanou v čele markýzy. Samozřejmostí jsou doplňky jako otřesové čidlo, větrné čidlo a další.

JAK PROBÍHÁ MONTÁŽ?

Kazeta s markýzou se kotví přímo do stěny domu. V případě přípravy pro markýzu je vhodným řešením markýzu zapustit do fasády stavby.

JAK MARKÝZU OVLÁDÁM?

Markýzu lze ovládat hned několika způsoby. Nejoblíbenější je však elektrický pohon. Elektricky poháněnou markýzu lze ovládat tlačítkem v interiéru domu, dálkovým ovladačem a dokonce i aplikací pro vaše mobilní zařízení.

CHCI SPOČÍTAT CENU