Jak vybrat markýzu


Slunce je příjemné, pokud jej není příliš. Správně zvolená markýza tvoří příjemné klima terasy pro posezení s přáteli a odpočinek. Věděli jste však, že kromě toho vás chrání před deštěm, UV zářením a také brání přehřívání interiéru? Venkovní markýzy při plnění své funkce přitom nijak neomezují váš pobyt na terase a výhled do okolí, navíc můžete vybírat z našeho širokého sortimentu markýz otevřených, polokazetových, kazetových, dále markýz pro zimní zahradu a pergoly.

Bezkazetové otevřené markýzy
Zřejmě nejrozšířenějším druhem jsou právě markýzy otevřené. Jedná se o klasickou a levnější variantu, zároveň oblíbenou pro svou pevnou konstrukci, díky které je možno zakrýt i opravdu velký prostor. Tyto markýzy se vyznačují viditelnou konstrukcí bez kazet a větší náchylností na vnější vlivy, jelikož samotná látka není nijak chráněna, a to ani v zataženém stavu. Doporučuje se proto markýzu instalovat na chráněné místo. Otevřená markýza poskytuje spolehlivé stínění a pocit soukromí
v perfektní kvalitě za příznivou cenu. Perfektní volba pro umístění pod převis domu, balkónu či střechy.
Polokazetové a kazetové markýzy
Pokud instalujete markýzu na stěnu, kde není ani v zasunuté poloze chráněna proti dešti, zvolte raději markýzu polokazetovou či kazetovou. U těchto typů je látka ukryta v ocelovém boxu a dobře tak ubráněna nepříznivým vlivům počasí. Při složeném stavu tvoří kazeta velmi nenápadný prvek na vašem domě a především prodlužuje životnost markýzy. U polokazetové markýzy kazeta po navinutí chrání pouze látku s navíjející hřídelí, při pohledu zdola zůstávají ramena zcela viditelná. Pokud se rozhodnete pro kazetovou markýzu, určitě nešlápnete vedle. Jak již název napovídá, při zatažení markýzy není chráněna jen látka a hřídel, ale i ramena. Její předností je tak dlouhá životnost, snadná manipulace a elegantní vzhled.
Markýzy pro zimní zahrady
Markilux nabízí inteligentní řešení také pro vaši zimní zahradu. Stínící prvek dnes již neodmyslitelně patří ke standardům tohoto prostoru. Střechou zimní zahrady prochází velké množství sluneční energie a přehřívá prostor uvnitř zahrady. Problém přichází již s prvním jarním sluncem, kdy se prostor stává takřka neobyvatelným. Nejefektivnějším řešením je proto zastínění střechy, markýza je montována nejčastěji přímo na střechu a zabraňuje tak vstupu slunečních paprsků do zahrady. Stín tam, kde ho potřebujete. Komfortní ochlazení, perfektní technologie. Barvy podle chuti.
Pergoly
Pergola je vhodnou volbou pro zastínění větších terasových prostor. Skládá se z pevnější a robustnější konstrukce. Na rozdíl od markýz disponuje vedle odolné látky ještě předními podpůrnými pilíři. Výhodou pergoly je tak její stabilita a odolnost vůči větru. Všechny látky z kolekce Markilux mají vysoký vodní sloupec, který zaručí zachování vaší terasy v suchém stavu. Příjemná a útulná atmosféra pod širým nebem. Stylová ochrana před slunečním zářením a rozmarným počasím.
Při výběru vhodné markýzy či pergoly dbejte také na barvu fasády, tvaru střechy a domu. Jsme profesionály v oboru a rádi vám s výběrem pomůžeme a navrhneme to nejlepší řešení pro vaše pohodlí. Neváhejte se na nás obrátit, dejte své terase zcela nový rozměr.

Obraťte se na nás v showroomu INNEX, kde vám osobně poradíme jak si vhodnou markýzu vybrat.

SHOWROOM INNEX
Luxembourg Plaza
Přemyslovská 2845/43
130 00 Praha 3